جلسه پنج شنبه 97/04/28 به استادی ایجنت محترم کاظم
پنجشنبه 28 تیر 1397 ساعت 21:17 | نوشته ‌شده به دست علی سپاهی | ( نظرات )

جلسه یازدهم از دوره ی هفدهم کارگاه آموزشی عمومی مسافران و همسفران کنگرۀ 60؛ نمایندگی فردوسی مشهد

استاد: ایجنت محترم مسافر کاظم        نگهبان: مسافر محسن       دبیر : مسافر محمدعلی

روز پنج‌شنبه مورخ 1397/04/28 در ساعت 17:00

با دستور جلسه: وادی یازدهم و تأثیر آن روی مناگر بخواهیم چشمه جوشان و رود خروشان در مسیر زندگی‌مان باشیم و ان‌شاءالله به بحر و اقیانوس برسیم بایستی منبع و چشمه جوشانی داشته باشیم چراکه اگر این رود به منبع و چشمه‌ای وصل نباشد که تغذیه شود بالاخره توانش تمام‌شده و یکجا مسدود می‌شود.

سخنان استاد:
سلام دوستان کاظم هستم یک مسافر

خدا را شاکر و سپاس‌گزارم که فرصت حضور در جمع شما دوستان و خدمت از این جایگاه را به من داد. دستور جلسه امروز وادی یازدهم «چشمه‌های جوشان و رودهای خروشان همه به بحر و اقیانوس می‌رسند» است. وادی یازدهم دو آیتم و موضوع به هم وابسته و به‌نوعی حامی هم دارد؛ یکی چشمه‌های جوشان و دیگری رودهای خروشان. اگر بخواهیم مصداق این مطلب را در زندگی و مصرف مواد مخدر و بدو ورود هر مسافر در کنگره ۶۰ قرار دهیم، شاید بسیاری از مشکلات و مسائل و موانع سر راهمان را با دید دیگری بنگریم و عبور از آن را ساده‌تر کند. اگر به زندگی خود نگاه کردیم و متوجه شدیم که بیماری اعتیاد بسیاری از جوانب زندگی ما را تحت‌الشعاع خود قرار داده و درصدد حل آن برآمدیم و هر کس به‌نوعی کنگره ۶۰ را پیدا کرد.در ابتدای ورود به کنگره ۶۰ تا سه جلسه نخست به‌عنوان مهمان هستیم و پس‌ازآن به‌عنوان مسافر هستیم.

مسافر برای چه؟ مسافر برای از مصرف مواد مخدر تا قطع آن.
آیا از مصرف مواد مخدر تا قطع در بین ده تا یازده ماه، موانع و مشکلات ندارد؟!
 البته در طول یازده ماه که در حال تیپر مواد هستیم، موانع و مشکلاتی بر سر راه ما قرار می‌گیرد و اگر ما مانند یک چشمه نقش خود را بدانیم و از اصول و قوانین و حرمت‌های که کنگره ۶۰ برای ما تعریف کرده است و از سکوت اول سه جلسه در طول هفته استفاده نمودیم، چشمه جوشان در مسیر درمان بیماری اعتیاد هستیم، اما اگر غافل شدیم و غیبت‌کنیم و سی‌دی گوش ندهیم و وادی‌ها را کار نکنیم، چشمه جوشان نخواهیم بود. در ادامه موانع و مشکلاتی سر راه برای ما پیش می‌آید که اگر بخواهیم به‌راحتی از این موانع عبور نماییم بایستی وصل باشیم و از مصرف مواد مخدر تا قطع به‌راحتی اتفاق خواهد افتاد، اما اگر سلیقه‌ای برخورد نماییم و در جلسه حضور نداشته باشیم و از سی‌دی‌ها استفاده نکنیم این چشمه هرچقدر هم خوب باشد برای موانع درمان اعتیاد کم می‌آورد و نمونه آن را درگذشته بارها همه ما تجربه کردیم و زمانی که خواستیم در کمپ‌ها و دیگر مکان‌ها خود را درمان کنیم، دیدیم که چطور موانع مسیر ما را کاملاً مسدود نمودند.

دوستان اگر ما قبول کردیم و بعد از سه جلسه پیمان بستیم که؛ سلام دوستان کاظم هستم یک مسافر، این به معنای پیمان و اجرای تمام قوانین و اصول و حرمت‌ها بدون چون‌وچرا است؛ البته حتماً در مسیری که گام بر‌می‌دارید فکر و اندیشه کنید. ◦ اما من در ابتدا که آمدم با خود گفتم تا سه ماه سر‌سپرده و هر چه بگویند را اجرا می‌کنم تا ببینم چه اتفاقی رخ خواهد داد و شاید همان باعث شد تا چشمه جوشش خاص خود را داشته باشد و موانع سر راه را بردارد. اگر بخواهیم چشمه جوشان و رود خروشان در مسیر زندگی‌مان باشیم و ان‌شاءالله به بحر و اقیانوس برسیم بایستی منبع و چشمه جوشانی داشته باشیم چراکه اگر این رود به منبع و چشمه‌ای وصل نباشد که تغذیه شود بالاخره توانش تمام‌شده و یکجا مسدود می‌شود.

 اگر ما قبول داریم که تعادل فراتر از درمان است و باید به یک تعادلی در زندگی و اجتماع و خانواده خود برسیم باید به این چشمه و منبع وصل باشیم و به نظر من هیچ منبع و چشمه‌ای بهتر از کنگره ۶۰ نیست و اینجا بهترین جایی است که من می‌توانم خدمت کنم و بهترین آموزش را در این مسیر گرفتم پس می‌توانم بهترین راهنما برای این مسیر در کنگره ۶۰ باشم. سپاس‌گزارم
ضمنا در ادامه ی جلسه نسبت به اهدای گل نمادین به مسافران تازه رها شده از بندمواد مخدر، از طرف گروه مرزبانی توسط ایجنت محترم و کمک راهنمای محترم لژیون دوم نمایندگی و با حضور دیده بان محترم آقای حکیمی اهداء گردید.پیام مرزبان:
سلام دوستان مجتبی هستم یک مسافر

1 - فردا جمعه مسابقات طناب‌کشی بین تیم های لژیون 9 و 4 رأس ساعت 9 و بین تیم‌های لژیون 7 و 19 فردوسی رأس ساعت 9/30 و لژیون 15 فردوسی و لژیون 4 الهیه رأس ساعت 10 صبح برگزار می‌گردد.

2 – یکشنبه هفته آینده مورخ: 97/04/31 جلسه دبیران لژیون‌ها رأس ساعت 16/30 برگزار می‌گردد.نگارش : مسافر محمود                   تصویر بردار : مسافر مجید
Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: کارگاه های اموزشی کنگره 60، رهایافتگان،

می توانید دیدگاه خود را بنویسید
جمعه 29 تیر 1397 06:36
تبریک به دوستان عزیزم در لژیون دوم آرزوی موفق های بیشتر و روز افزون و تبریک به کمک راهنمای محترم آقا حسام و تبریک به ایجنت محترم آقا کاطم کنگره 60 مخصوصا شعبه فردوسی نمونه و بهترینها هستند از این بابت خدا رو سکر می کنم و به خودم می بالم❤❤❤❤
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

امکانات سایت ...