جلسه سه شنبه مورخ 98/07/09به استادی کمک راهنمای محترم مسافر مهدی
سه شنبه 9 مهر 1398 ساعت 20:21 | نوشته ‌شده به دست مسافر حسن محمدزاده | ( نظرات )
جلسه دوازدهم از دوره بیست و یکم سری کارگاه های آموزشی خصوصی مسافران کنگرۀ 60 نمایندگی فردوسی مشهد

استاد : کمک راهنما محترم مسافرمهدی

نگهبان : مسافر محمود  دبیر: مسافر مجتبی

روز سه شنبه مورخه : 98/07/09  ساعت 17:00

با دستور جلسه :وادی اول و تأثیرآن روی من


سخنان استاد:
سلام دوستان مهدی هستم یک مسافر:

خدا را شکروسپاس که به من این فرصت عطا شد تا باری دیگردرخدمت شما دوستان بوده و آموزش بگیرم. دستور جلسه وادی اول: با تفکر ساختارها آغازمی گردد بدون تفکر آنچه هست روبه‌زوال می‌رود. قسمت بعدی دستور جلسه تآثیرآن روی من است. برای من خیلی جالب بود که در ابتدای وادی می‌گوید: آغاز خلق یک فکراست. بعد می‌گوید: برای پیدا شدن باید تفکر نمود. بعد ازجستجوکردن متوجه شدم که فکر با تفکر متفاوت است. تفکر یک حرکت درونی است که مبدأ، مسیرومقصد آن مشخص است، یعنی یک فکرهدف داراست. فکر همان مطالبی است که در ذهن وجود دارد، تفکر این فکرها را برنامه‌ریزی کرده و آن‌ها را هدف‌دار می‌کند. تفکر مانند باغبانی است که نمی‌گذارد علف هرزدرآن بروید. این فکرها با کمک عقل هدف‌دار می‌شود. در جزوه جهان‌بینی هم آمده که فکر توسط عقل رهبری می‌شود. به همین دلیل است که می‌گوید: برای پیدا شدن باید تفکر نمود.

بعد سخن ازساختاربه میان می‌آید، ذراتی که دارای حس مشترک هستند یکدیگر را جذب کرده و تشکیل یک ساختار را می‌دهند، البته درزمانی که بستر مناسب وجود داشته باشد. تفکربستررا برای ذرات یا خواسته‌های هم‌جنس مهیا کرده تا کناریکدیگرجمع شده تا بتوانند یک ساختار خوب یا ساختار بد را تشکیل دهند و این هم‌بستگی به تفکر دارد که خوب یا بد باشد. حال چه کارکنیم که تفکر ما خوب باشد؟ برای تفکر خوب داشتن باید آموزش صحیح دریافت کرد. نداشتن دانش تفکر خوب باعث می‌گردد تا سرازدنیای تاریکی درآوریم.

برای کسی که وارد کنگره می‌شود ابتدا باید جسم او درمان شود، چون میگویند: عقل سالم در بدن سالم است، پس از درمان شدن جسم گذراندن آموزش‌ها به یک تفکر سالم برسد. تفکر درست می‌گوید: در مورد چیزی که تخصص ندارید خودتان تصمیم نگیرید باید از نظرمشورتی کسانی که در مورد آن موضوع تخصص دارند استفاده کرد ولی تصمیم نهایی را خودتان بگیرید. این‌یک تفکر صحیح است تا بتوان با این تفکر ساختارهای درست ایجاد نمود. در این وادی چگونه فکر کردن را به من آموزش می‌دهد. به چه چیزی فکر کنیم؟ به چه چیزهایی فکر نکنیم؟ برای فکر کردن به یک‌چیز اشاره می‌کند یعنی برای فکر کردن باید روی یک فکرمتمرکز شد ولی برای فکر نکردن به چیزها اشاره می‌کند، اولویت یک سفر اولی درمان است پس باید تمام تفکر خود را روی درمان خود معطوف بدارد، یعنی بین افکار و کارهای دیگر خود فقط روی تفکر درمان متمرکز شود، چون جسم او خراب بوده ونمی تواند درست فکر کند. من که در این جایگاه قرار دارم تازه به مفهوم اینکه تفکر عمود برفکراست، رسیده‌ام چون افکار باعث می‌شود که انرژی زیادی را از دست بدهم. در پایان از همه دوستان که باحوصله به حرف‌های من توجه کردند نهایت تشکر رادارم.
پیام مرزبانی:
پنجشنبه مورخ98/07/09 تولد هفت سال رهایی کمک راهنمای محترم محمود بافنده برگزارمی گردد.

باتشکرازمرزبان کشیک مسافرعلی و همچنین لزیون خدمتگذار(لژیون3)
کمک راهنمای محترم مسافرمهدی
نگارش:مسافرمصطفی لژیون22
تصویربردار:مسافرمصطفی لژیون16
تنظیم برای وبلاگ:مسافرحسن لژیون ششم

Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: کارگاه های اموزشی کنگره 60،

می توانید دیدگاه خود را بنویسید
وحید شعربافیان لژیون 23 فردوسی مشهد چهارشنبه 10 مهر 1398 08:22
خداقوت به نگهبان و دبیر عزیز، آقای مهدی سخنان شما واقعا دلنشین و زیبا بود، تولد پنج سال رهایی از سیگار مجدد به شما تبریک میگم
آرزوی بهترینها را برای شما دارم
خداقوت به همه خدمتگزاران سایت
مسافر کاظم از نیما یوشیج سه شنبه 9 مهر 1398 22:34
خدا قوت به استاد نگهبان و دبیر جلسه پر انرژی بود ممنون از گروه سایت شعبه فردوسی مشهد مقدس
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

امکانات سایت ...