جشن هفته ایجنت،اسیستانت و مرزبان-لژیون شیروان
چهارشنبه 17 مهر 1398 ساعت 21:07 | نوشته ‌شده به دست علی رضا قاسمی | ( نظرات )
جلسه دوم از دوره اول سری کارگاه های آموزشی عمومی مسافران کنگرۀ 60 ؛لژیون شیروان

استاد : كمك راهنمای محترم مسافر محمد

نگهبان : مسافر ولی  دبیر: مسافر علی

روز سه شنبه مورخه : 98/07/16  ساعت 17:00

با دستور جلسه :هفته اسیستانت،ایجنت،مرزبان

سخنان استاد:
سلام دوستان محمد هستم یک مسافر:
در این مدتی كه در كنگره هستیم به این مسئله كه كنگره با قدرت در زمینه اعتیاد و درمان آن به كار خود ادامه می دهد پی برده ایم و هنوز هیچ سازمانی با این قدرت در درمان اعتیاد فعالیت نمی كند.در علمی كه توسط آقای مهندس برای درمان اعتیاد ارایه شده شكی وجود ندارد.اما موردی دیگر كه می توانیم در كنگره ،برخلاف سازمان های دیگر اشاره كنیم ؛نمودار و یا چارت سازمانی است .كه در كنگره تعریف شده است.
همانطور كه می دانیم آقای مهندس ،كنگره را به عنوان یك درخت و یا شجره طیبه تشبیه كرده اند كه ریشه آن مهندس است و تنه درخت كه دیده بانان ما هستند و در ادامه شاخ و برگ های آنان ،خدمتگزاران آن هستند . یك قسمت دیگر از این نته درخت ،مرزبانان و ایجنت  واسیستانت ها هستند كه در فاز آموزشی و در قسمت دیگر راهنمایانی هستند كه در فاز اموزشی خدمت می كنند . این علم و آموزش ، از ریشه؛ توسط این عزیزان به بالا هدایت می شود و در نهایت به شكوفه ها كه سفر اولی هستند و به میو ها كه  محصولات ان سفر دومی ها هستند می رسد.

در این هفته كه جشن مرزبانان و ایجنت و اسیستانت ها است ،می خواهم این را بگویم كه تا مدتی در كنگره ،بحث مرزبانان نبوده و یك بزرگ تر معمولا یك شعبه را می چرخاند. اما با صلاحدید آقای مهندس، یك گروهی را به عنوان مرزبانان و نیروهای اجرایی هر شعبه انتخاب كردند و به فعالیت در این قسمت مشغول شدند.
مرزبانان افرادی هستند؛ كه با رهایی بالاتر از یكسال و با انتخاب اعضای یك نمایندگی، انتخاب می شوند و مسئول حفظ و اجرای قوانین در شعبه هستند.مرزبانان به عنوان مجری قانون ،مرز و حدود اجرایی را در كنگره بر عهده دارند.مانند ماموری كه در برابر خلاف و یا جرمی،می گوید كه مامورم و معذور؛مرزبان نیز باید همانند آن مامور قوانین را به درستی اجرا كند و به خاطر همین آقای مهندس،كار مرزبانی را مانند راه رفتن بر روی گدازه های آتش تشبیه می كنند.یك راهنما در لژیون خود ؛ نهایت با 20 نفر ارتباط مستقیم دارد ،اما یك مرزبان با كل افراد آن نمایندگی ارتباط دارد و باید حریم را حفظ كند.مرزبانان در هر نمایندگی ،عهده دار یك مسئولیتی هستند و هریك به عنوان مثال مسئول و مرزبان مالی،تولدها و جشن هاو مرزبان ایمنی و انظباطی و...هستند كه به نظر من،كار مرزبانانی كه در شیروان هستند، به مراتب سخت است ؛چرا كه به عنوان مرزبان نان یك لژیون خدمت می كنند و هنوز رسمی نیستند و شال ندارند .اما؛پایه اولیه و ابتدایی یك مرزبانی قدرتمند برای نمایندگی شدن را برعهده دارند و به قول معروف در حال اموزش هستند.همانطور كه می دانیم؛ ایجنت به معنای نماینده است و كارش نظارت بر فعالیت های جاری در هر نمایندگی است كه رابط نمایندگی و دفتر مركزی و دیده بانان است.ایجنت ها شاید مسئولیت شان سخت تر باشد و آنطور كه شنیده ام آقای مهندس ، ایجنت ها را ، راهنمای راهنمایان هم قلمداد كرده است و حقیقتا" كار سختی است.چرا كه ،از یك طرف با انسانهایی مواجهه هستند كه برای درمان اعتیاد وارد نمایندگی می شوند و یا درمان شده اند و از یك طرف با كنگره و قوانین كنگره و نحوه اجرای آن مواجهه هستند و اسیستانت ها نیز؛ هم ردیف ایجنت ها هستند و همین وظایف را در قبال همسفران دارند.

 هدف همه این عزیزان، رساندن آموزش ها و علم كنگره 60 از طریق همان درخت به میوه ها است و بنابراین در كنگره كسی رییس یك جایگاه نیست و همه به عنوان ایجنت،اسیستانت،مرزبان و راهنما یان معرفی می شوند، تا این علم را به خوبی به شكوفه ها و میوه های كنگره برسانند.
بنابراین ،جایگاه ها معرفی می شوند تا هر كس در جایگاه خود بتواند به نحو احسن فعالیت كند و آن چیزی كه همگی از یك درخت تنومند بنام كنگره 60 انتظار داریم برسیم .امیدوارم كه قدر خدمتگزاران كنگره را بدانیم و امروز جشن خوبی داشته باشیم و در ادامه این جشن،بستر مناسبی شود برای جشن گلریزان كه انشاالله بتوانیم لژیون خود را تبدیل به نمایندگی كنیم.

Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: کارگاه های اموزشی کنگره 60، مناسبت ها، لژیون شیروان،

می توانید دیدگاه خود را بنویسید
مسافر علی سپاهی از نمایندگی فردوسی مشهد شنبه 20 مهر 1398 09:48
تبریک و تشکر از آقای محمد اختری ( خدمت گذار لایق و خاخص کنگره 60 و افتخار نمایندگی های استان خراسان ) و تبریک به مرزبان عزیز .. موفق و سربلند باشید . خددددداقوووت
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

امکانات سایت ...