مقالات و دلنوشته
یکشنبه 25 اسفند 1398 ساعت 19:22 | نوشته ‌شده به دست مسافر حسن محمدزاده | ( نظرات )
فراز هایی
از سی دی حرف و عمل2


وقتی سلامتی نباشد و تفکر هم زایل بشود سیستم جسم بهم می خورد و جهت و مسیر را
تشخیص نمی دهد...

غیبت و تجسّس در امور دیگران و گمان و ظن بد اینقدر زشت است که خداوند می گوید آیا دوست دارید گوشت مرده برادر خودتان را بخورید؟

هر نقد و حرفی را بر علیه دیگری در جهت منفی بزنید این عمل غیبت و سرزنش کردن است. گرچه روی آن اسامی مختلفی می گذاریم و این جزء حرمت کنگره 60 است  و هرکس نقض کند حرمت کنگره را زیر پا گذاشته است. از آنجایی که هر چیزی مطلق نیست غیبت و سرزنش هم مطلق نیست مثلاً شما می دانید که فردی در کنگره شیشه می فروشد باید بدون کینه و نفرت اطلاع دهید ، ما باید فرق اینها را تشخیص دهیم . اگر از کسی می خواهی نقد بکنی شجاعت و شهامت آنرا داشته باش و رودررو به او بگو ، نه اینکه پشت سرش بگوئی . غیبت و سرزنش یعنی اتهام زدن علیه کسی . در هر محکمه و قانونی اجازه می دهند که متهم از خودش دفاع کند بنابراین وقتی پشت سرکسی سرزنش می کنید باید این اجازه را بدهید که خودش حضور داشته باشد و از خودش دفاع کند.
ما تمام الگوهایمان را از طبیعت می گیریم و بهترین معلم ما طبیعت است . خاصیت تمام حیوانات در انسان وجود دارد . مثلاً بعضی انسانها مثل عقرب و مار گزنده هستند یا بعضی انسانها موذی هستند مثل موش یا بعضی درنده هستند مثل ببر و پلنگ.ما می دانیم که گندم 8 ماهه به عمل می آید ولی یک سری خواص و مشکلات و کارها را می خواهیم در خودمان سریع اصلاح کنیم و به عمل برسانیم.
در طبیعت در هر چیزی باید سازگاری بوجود آید مثلاً در بحث کشاورزی بعضی جاها با سیستم غرقآبی درختان را آبیاری می کنند و بعضی جاها با سیستم آبیاری قطره ای. حالا درختی که 20 سال بصورت غرقآبی آبیاری شده را نمی توان یک دفعه به سیستم آبیاری قطره ای تغییر داد و این کار ممکن است سه چهار سال طول بکشد تا آن درختان به این سیستم آبیاری عادت کنند و سازگار شوند  . در انسانها هم بعضی ها غرقآبی هستند یعنی همه چیز مصرف می کنند (هروئین ، شیشه ، عرق ، تریاک ، شیره ، قرص و ...) اگر اینها روی سیستم قطره ای بیایند یعنی یک ماده مصرف کنند جواب نمی دهد و طول می کشد تا سازگار شوند . پس سیستم انسان را هم یک دفعه ای نمی شود عوض کرد و زمان می برد. این مثالهایی که می زنیم منظور این است که الگوهایی که می گیریم از طبیعت می گیریم.

حیوانی که ما بعنوان الگو مطرح کردیم عقاب بود چون از توان و نیروی بدنی و تفکر و اندیشه برخوردار است . آشیانه عقاب را بدلیل اینکه در بلندای کوهها است نمی توان خراب یا تصاحب کرد و یا نمی توان تخمها و جوجه هایش را برداشت و همچنین عقاب را نمی توان طعمه قرار داد و شکار کرد . بعضی انسانها هم مثل عقاب هستند و اینقدر قدرتمند و غیر قابل دسترس هستند که نمی توان زندگی و آشیانه آنها را خراب کرد ولی بعضی انسانها ساده اند و با کوچکترین چیزی آشیانه و همه چیز خود را از دست می دهند بخاطر اینکه از قدرت و تفکر و اندیشه خوبی برخوردار نیستند . برای همین می گوئیم عقاب را سمبل و الگوی خود قرار دهید.
استاد : آیا می دانید که عقاب از تفکر بسیار بالایی برخوردار است ؟ عقاب را نمی توان به آسانی شکار کرد مگر با مکر و حیله انسانی . به هر صورت نشان عقاب بسیار با ارزش است و فرّ الهی دارد. اگر دیده بشود که عقابی شکار شده ، فقط یک علت دارد ، آن هم بیمار بودنش است می دانید چرا؟ بیماری و ناخوشی تفکر را زایل می گرداند و نبود آن سبب بهم خوردن سیستم جسم او می شود و جهت را نمی یابد و دچار مشکل می شود
بعضی انسانها را نمیتوان شکار کرد مگر با مکر و حیله . اگر هم براحتی شکار شوند و طعمه قرار بگیرند بعلت ضعف و بیماری شان است  اعتیاد هم بالاترین بیماری است . بیماری و ناخوشی تفکر را از بین می برد . وقتی سلامتی نباشد و تفکر هم زایل بشود سیستم جسم بهم می خورد و جهت و مسیر را تشخیص نمی دهد و دچار مشکل می شود
استاد : در آن هنگام که من این عنوان و نشان را داشتم به این مطلب آگاهی نیافتم و بیماری من سبب گردید که این عنوان را از من پس بگیرند ، اما آنرا باز یافتم . سخنی که می خواهم بیان نمایم این است که در هر دوره جلو می رویم به پاک نمودن خویش می رسیم به یافتن اشکالات مطالب با این بیانات به درجه عالی می رسیم که بسیار ساده بیان می شوند اما موضوعات بسیار مهم را باز می نماید. موجودات متنوع هستند اما در یک مثلث هندسی می توانید مجزا بنمائید و این حرکت آغاز تفهیم مطالب گرانقدر می شود که برای همه قابل استفاده بشود و آنگاه که حرف و عمل با هم به انتهای خط برسند پیدایش خط سوم آسان می گردد.
ما هرچه جلوتر می رویم داریم خودمان را تزکیه و پالایش می کنیم و سعی می کنیم اشکالات را پیدا کنیم وقتی اشکالات را یافتیم مطالب پخته و درست می شود و می توانیم اشکالات را پیدا کنیم بعد موضوعات و یافته های ما بسیار با ارزش می شود . موجودات اشاره به خود انسان است یعنی انسانها متنوع هستند که منظور همان یاران دست راست ، چپ و سابقون هستند.
چیزی که معمولاً ما استنباط می کنیم این است که حیوانات حرف و عملشان با هم منطبق است . انسان وقتی به تفکر بالا می رسد در یک دوراهی قرار می گیرد و در این دوراهی صور پنهان و آشکار دارد. وقتی صور پنهان و آشکار یکی شد حرف و عمل هم یکی می شود.
پس حرف و عمل در نیروهای منفی هیچگاه روی هم منطبق نمی شود . حرف و عمل موقعی بر هم منطبق می شود که ظاهر و باطنش یکی شود.

نگارش:مسافرصادق

تنظیم برای وبلاگ:مسافرحسن

Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: مقالات و دل نوشته ها،

می توانید دیدگاه خود را بنویسید
همسفر ملیحه پنجشنبه 29 اسفند 1398 11:17
خدا قوت به مسئولین پرتلاش سایت بسیار عالی بود
مسافر منوچهر چهارشنبه 28 اسفند 1398 03:46
انسانهای باخرد هم حرف و عملشان یکی نیست زیرا حرفهای قشنگی میزنند واز این خردشان سوئ استفاده میکنند و در عملشان .کردار دیگری را به نمایش میگذارند..تنها کسی که خداترس باشد و این دنیا را به مانند ستاره ایی از کهکشانها .نظر کند و بیاندیشد.حرف و عملشان یکیست و بداند که دنیا تمامی ندارد و با مرگش.به دنیای دیگری میرود هیچ موقع خطا نمیکند.و میشود گفت که حرف و عملشان بر هم منطبق هست.و کسانی که دنیا را فانی میدانند.همش به دنبال مال اندوزی هستند و اگر دانش اجتماعی و روابطشان خوب هست باز هم به خاطر دید فانی به این دنیا.حرف و عملشان یکی.. نیست. که از این افراد زیاد داریم در جامعه فعلی....پس باید جهانبینی و خودشناسی را پایه خود قرار دهند و کسی که این دو را شناخت صد در صد به تعادل واقعی میرسد که از خود ...شعاع های زیادی را به مصافت های طولانی..نورانی میکند بعضی ازانسانها به خاطر افکارشان به زیباییهای دنیا...هیچ موقع به تعادل نمیرسند و اکثرا در حال جنگ نرم و فیزیکی هستند یاد جمله پیغمبرمان افتادم که میگفت دو چیز را هرگز فراموش نکن اول یاد خدا و دوم مرگ..
خسته نباشین آقا صادق استفاده کردیم
با سپاس فراوان
همسفرمحبوبه یکشنبه 25 اسفند 1398 20:32
سپاس فراوان از اقا صادق
خداقوت به خدمتگذاران پرتلاش سایت
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

امکانات سایت ...