مقالات و دلنوشته
سه شنبه 12 فروردین 1399 ساعت 17:46 | نوشته ‌شده به دست مسافر حسن محمدزاده | ( نظرات )
کراک...
انهدام سیستم شبه افیونی و سیستم ایمنی بدن


عفونت های شدید در اكثر بخش های بدن نظیر ریه ، سیستم گوارش ، دستگاه تناسلی ،
عفونت های پوستی ، از جمله این تخریب ها می باشد.

کراک

آخرین تحقیقات در مورد کراک

بارزترین تخریب و آسیب مصرف مواد مخدر در برهم زدن تعادل فیزیولو‍‍‍‍‍ژی جسم ، از كار انداختن سیستم تولید كننده مواد شبه افیونی و مخدرهای طبیعی بدن می باشد. این تخریب منحصر به مواد مخدركه فراورده های گیاه خشخاش محسوب می شوند ( تریاك ، شیره تریاك و هرویین ) نیست ، بلكه كلیه مواد مخدر از هر نوعی را در بر می گیرد . خانواده كانابیس شامل حشیش ، بنگ ، گرس ، ماری جوانا ، چرس و غیره ؛ مخدرهای شیمیایی مانند ال اس دی ، آیس ، شیشه یا كریستال ، اكستازی ، كراك ، قرص های روان گردان ، شامل كلیه آرامبخش ها ، ضد افسردگی ها ، خواب آورها ، ضد درد های مخدر و غیر مخدر و حتی الكل ، مستقیماً بر روی سیستم تولید كننده مواد شبه افیونی و مخدرهای طبیعی اثر می گذارد . سیستم تولید كننده مواد شبه افیونی جسم ، طیف وسیعی از واسطه های شیمیایی را تولید می كند كه به مراتب قوی تر از قوی ترین مواد مخدر می باشند نظیر دینورفین كه 200 برابر مرفین ، اندورفین 70 تا 80 برابر و اپیورفین موجود در بذاق دهان 6 برابر مورفین خالص ، قدرت تخدیر و تسكین دارند.
در این میان ، كراك از نقطه نظر تخریب سیستم های درونی ، یکی از مخرب ترین مواد مخدر شناخته می شود چرا كه پس از گذشت سه یا چهار سال از ظهور این ماده مخرب و ویرانگر ، اثرات و تخریب های آن بر روی مصرف كنندگان آن حكایت از قدرت تخریب وحشتناكی می كند كه تا كنون بی سابقه بوده است. عفونت های شدید در اكثر بخش های بدن نظیر ریه ، سیستم گوارش ، دستگاه تناسلی ، عفونت های پوستی ، از جمله این تخریب ها می باشد.
بررسی این موضوع كه به چه علت كراك چنین عوارضی از خود به جای می گذارد ، مدت ها در دستور كار گروه تحقیقات كنگره 60 بوده و هست . نتایج این بررسی ها نشان می دهد كراك یك ماده اسیدی قوی می باشد و به دلیل بالا بودن میزان اسید آن ، كه قطعاً برای بالا بردن قدرت نشئگی و سریع الاثر بودن در ساخت آن به كار رفته است ، چنین تخریبی از خود به جای می گذارد.
از آنجایی كه هرویین به عنوان ماده اولیه و پایه در ساخت كراك مورد استفاده قرار می گیرد و خود یك ماده اسیدی قدرتمند می باشد و در تهیه كراك اسیدهایی همچون آمونیاك و اسیدهای دست ساز دیگر و قرص های روان گردان ، معجون مخرب و ویرانگری را به وجود آورده است كه دیگر نمی توان نام ماده مخدر به آن اطلاق كرد و بهتر است در یك كلمه آن را ماده مخرب نامید.
تحقیقات كنگره 60 نشان می دهد آن چه كه كراك را از بقیه مواد مخدر متمایز می كند این است كه این ماده علاوه بر انهدام سیستم تولید كننده مواد شبه افیونی و مخدرهای طبیعی بدن ، روی سیستم ایمنی و دفاعی جسم نیز اثر گذاشته و آن را به شدت تضعیف می كند. اختلال در ساختار خونی ، اثر گذاری بر روی پلاكت های خون و تضعیف گلبول های سفید از جمله این تخریب ها می باشد.
بسیار شنیده می شود كه در بدن مصرف كنندگان كراك ، كرم مشاهده شده است و یا اینکه عضلات بدن آنها در فعالیت های شدید از هم جدا می شود ، كه به اثبات نرسیده است. اما در مصرف کنندگانی که کراک را به صورت تزریق استفاده می کنند عفونت های بسیار شدید مشاهده شده است.

کراک

ترکیبات کراک :

به نظر می رسد ترکیباتی که در ساخت ماده کراک مورد استفاده قرار می گیرد از فرمول ثابتی برخوردار نیست و سازندگان آن از مواد گوناگونی استفاده می کنند . هرویین به عنوان ماده اولیه و پایه در تمامی آن ها وجود دارد . در فضایی که کراک مصرف شده باشد تلخی خاصی را می توان در تنفس آن هوا احساس کرد که نشان دهنده وجود هرویین است. بعضی از مصرف کنندگان کراک می گویند تا مدتی پیش در هنگام مصرف کراک بوی ترشی خاصی که ممکن است ناشی از وجود آمونیاک بوده ، احساس می شده است. بعضی دیگر می گویند اخیراً از ترکیبات اسیدی قوی که در ساخت پاک کننده های مجاری فاضلاب مانند ( چنته ) به کار می رود ، در تهیه کراک نیز استفاده می شود ، عده ای دیگر معتقدند در ساخت کراک از ترکیبات توهم زا مت آمفتامین نیز استفاده می شود. به هرحال هرچه باشد در ساخت این ماده از هرویین و مواد اسیدی و داروهای روان گردان به میزان زیاد استفاده می شود. لازم به ذکر است که کراک تولید شده در آمریکای لاتین و جنوبی از ترکیب کوکایین به عنوان ماده اصلی و مواد دیگر ساخته می شود.

درمان قطعی اعتیاد به کراک :

کنگره 60 معتقد است اعتیاد به کراک با وجود تخریب های زیاد آن به طور کامل قابل درمان است و تاکنون تعداد زیادی از مصرف کنندگان کراک توانسته اند در کنگره 60 اعتیاد خود را به کراک درمان کنند و مدت رهایی آن ها بعضاً بالای یک سال است و حتی به درجه کمک راهنمایی و استادی نیز رسیده اند. کنگره 60 معتقد است بهترین دارو برای درمان اعتیاد به کراک ، تریاک است. آحاد مردم با شنیدن واژه تریاک اولین چیزی که در ذهن آن ها تداعی می شود این است که تریاک یک ماده مخدر و ویرانگر است . بله این یک روی سکه است . تریاک هم زهر است و هم پادزهر . تریاک در سوءمصرف ویرانگر است و اگر در دست حکیم حاذق باشد قویترین داروی شفابخشی است که تاکنون بشر به خود دیده است . تریاک قدرتی شگفت انگیز در درمان اعتیاد دارد.
در کنگره 60 به مصرف کنندگان کراک گفته می شود که مصرف کراک خود را بلافاصله و به طور کامل قطع کنند و مصرف تریاک به میزان 300 میلی گرم در روز در 3 نوبت به صورت خوراکی همانند یک دارو شروع کنند و بعد از گذشت 3 روز مصرف تریاک به 600 میلی گرم در روز افزایش می یابد و سپس در پله های 21 روزه تا سقف 900 میلی گرم افزایش می یابد و از آن پس کاهش تدریجی و پله ای یا تیپر آن آغاز می شود و در ادامه به صفر می رسد. این پروسه 11 ماه زمان می خواهد و در این مدت ساختارهای جسمی مصرف کننده با کمک تریاک فرصت بازسازی خود را دارند و به تعادل می رسند. با توجه به اینکه تریاک یک پادزهر قوی و دارای قدرتمند ترین آلکالوییدهای دارویی به صورت طبیعی و غیر شیمیایی نظیر مرفین ، کدئین ، نارسئین ، کتامین ، پاپاورین و غیره می باشد ، بهترین دارو برای پوشش عوارض ناشی از مصرف کراک می باشد. مصرف تریاک به صورت دارو و طبق برنامه ریزی دقیق در مدت 11 ماه و تیپر آن ، هم سیستم تولید کننده مواد شبه افیونی و مخدرهای طبیعی بدن را راه اندازی می کند و هم سیستم ایمنی بدن که توسط کرک به شدت تضعیف شده است را تقویت نموده و بهترین شرایط را برای بازسازی ساختارهای تخریب شده ، فراهم می کند.

رفرنس : اطلاعات و تجربیات مصرف کنندگان کراک
دپارتمان تحقیقات کنگره 60
مسافر علی خدامی
تنظیم برای وبلاگ:مسافرحسن

جمعیت احیای انسانی (کنگره 60)

Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: مقالات و دل نوشته ها،

می توانید دیدگاه خود را بنویسید
صادق بوستانی پنجشنبه 14 فروردین 1399 09:32
ضمن سلام و خدا قوت
بسیار مفید است امیدوارم از این قبیل مطالب درسایت بیشتر استفاده شود .سپاس
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

امکانات سایت ...